Daň z nemovitých věcí 2018

Se začátkem nového roku se pojí i řada daňových povinností. Mezi ně patří mimo jiné i povinnost podat přiznání k dani z nemovitých věcí, pokud spadáte do příslušné kategorie. V článku se proto podíváme na to, kdo musí letos daňové přiznání podat, do kdy máte na podání čas a na další informace s tím spojené.

Musíte, nebo nemusíte letos podat?

To, jestli vám letos vznikla, nebo naopak nevznikla povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, je jednoduché. V případě, že jste minulý rok nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku, povinnost vám vznikla. Podat přiznání ale musíte i v případě, že jste sice žádnou novou nemovitost nenabyli, ale na v minulosti přiznané nemovitosti jste si provedli přístavbu, nástavbu nebo jste svou nemovitost částečně zlikvidovali. Rozhodujícím faktorem přitom je, jestli došlo ke změně výměry nebo druhu výměry pozemku či nadzemních podlaží.

I v situaci, kdy došlo ke změně výměry parcely na základě obnovy katastrálního operátu, musíte podat přiznání.

Také se mohlo stát, že jste nějakou svou nemovitost v roce 2017 darovali, prodali nebo jinak pozbyli. V tom případě to musíte oznámit finančnímu úřadu. Jestliže ale v tomtéž kraji vlastníte ještě jiné nemovitosti, musíte podat dílčí daňové přiznání.

Formulář Přiznání k dani z nemovitých věcí (vzor č.17) si můžete bezplatně stáhnout i u nás na Měšci. Vybírat ale můžete i další formuláře, a to z našeho kompletního seznamu.Copyright © 2019 by Radka Nechánská | realizace Regional